پخش زنده کنفرانس ملی کتابخانه‌های دیجیتالی: مالکیت فکری از رادیو اینترنتی رویداد فرهنگی
1395-12-03
پخش زنده کنفرانس ملی کتابخانه‌های دیجیتالی: مالکیت فکری از رادیو اینترنتی رویداد فرهنگی

به گزارش رویداد فرهنگی، این کنفرانس روز چهارشنبه، چهارم اسفند ماه، در دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه علامه طباطبائی، برگزار می‌شود و همزمان این نشست به صورت آنلاین در رادیو رویداد فرهنگی به صورت زنده پخش خواهد شد.

 ظهور فناوری‌های نوین ارتباطی اگرچه بر میزان و سرعت دسترسی عموم به منابع اطلاعاتی افزوده است اما به موازاتش در نقض گسترده حق مؤلف هم تاثیر داشته است.  با توجه به گذشت حدود یک دهه از فعالیت کتابخانه‌های دیجیتالی در کشور نیاز به بازنگری در عملکرد فعالیت‌های حقوقی و اجرایی صورت گرفته در این زمینه در کشور لازم است.

بر این اساس این کنفرانس با هدف بررسی چالش‌ها و مسائل موجود در دسترسی‌پذیری منابع اطلاعاتی در کتابخانه‌های دیجیتالی و ارتقاء جایگاه حق مؤلف در کشور و حمایت از مالکیت فکری وفرهنگ سازی در استفاده از آن، برگزار خواهد شد.

این کنفرانس در سالن آمفی تئاتر دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی به نشانی بزرگراه شهید همت، میدان دهکده، دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می‌شود.

علاقمندانی که امکان حضور در این جلسه را ندارند، می‌توانند به صورت آنلاین از طریق رادیو رویداد فرهنگی شنونده این کنفرانس باشند.